Menu

Moen. Tussen Toorop en Mondriaan

De kunstenares Mies Elout-Drabbe 1875 – 1956

  • Specificaties:
    • Auteur: Francisca van Vloten
    • Aantal pagina’s: 180
    • Uitgave: Utgeverij Den Boer | De Ruiter, Vlissingen 2004
    • Illustraties: ca. honderd kleurenafbeeldingen. Voornamelijk werk van Elout-Drabbe, maar ook biografische foto’s en werk van bevriende kunstenaars, met name Jan Toorop.
    • ISBN: 90 74576 48 6
    • Jaar: 2004
    • Taal: Nederlands
    • Uitvoering, paperback met zachte kaft, genaaide katernen.

Uitvoerige levensbeschrijving van Mies Elout-Drabbe, werd Moen genoemd. Met bijzondere aandacht voor haar relaties met Jan Toorop, Rik Roland Holst, Piet Mondriaan en Arthur van Schendel. Beschrijving van het ontstaan van de kunstenaarskolonie in Domburg, de tentoonstellingen in het Badpaviljoen (1911-1921) en de mensen die er een rol speelden, zoals ook de bekende kunstkriticus Albert Plasschaert. Er waren meer kunstenaressen. Ook Jacoba van Heemskerk en Maria Tak van Poortvliet spelen er een rol, met invloeden van het Duitse expressionisme. Antroposofie en biologisch-dynamische landbouw kwamen in de belangstelling. Maria Tak werd bekend als modernekunst-verzamelaar. Mies Elout experimenteerde voorzichtig in diverse stijlen, waarbij haar pointilistische werken opvallen. Ook mooie getekende portretten.

Met bijlagen, Duitse en Engelse samenvatting, deelnemers aan Domburgse tentoonstellingen, noten en bronnen, biografie en personenregister.